Україна

В Кривому Розі здійнялась пилова буря: вона небезпечна для здоров’я

У місті Кривий Ріг спостерігається пилова буря, яка може становити загрозу для населення. Про це розповів Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, повідомляє 1News з посиланням на повідомлення відомства.

Він зауважив, що 20 жовтня міська система моніторингу повітря зафіксувала перевищення норм за вмістом пилу. Значення становили від 0,2 до майже 0,4 мг/м3 при нормі 0,15 мг/м3.

«Таке природне явище, як пилова буря, частішає на території України, адже пов’язане з посиленням змін клімату. Тривала відсутність опадів спричиняє пересушення ґрунту, а сильний вітер здіймає верхній шар землі, що призводить до запилення повітря на великій території. Так, 21 жовтня УкрГідрометцентр повідомляє про сильні пориви вітру до 15-20 м/с у більшості областей України. В ДСНС попереджають про жовтий рівень небезпеки», – пояснив Андрій Мальований.

За словами посадовця, у Кривому Розі пилова буря посилюється наявністю великої кількості гірничодобувних підприємств та кар’єрів.

«Внаслідок сильного вітру небезпечні сполуки та дрібнодисперсні частки з територій промислових об’єктів потрапляють у повітря. Це становить загрозу для здоров’я людей», – зауважив Андрій Мальований.

В Держекоінспекції рекомендують дотримуватись низки рекомендацій:

– мінімізувати пересування містом;

– на вулиці необхідно захистити обличчя тканинною пов’язкою або маскою, за можливості вдягти окуляри;

– якщо маєте зволожувачі повітря, увімкніть їх, робіть вологе прибирання кілька разів на день;

– для людей із захворюваннями дихальних шляхів важливо мати під рукою ліки, інгалятори.

Back to top button