Україна

В кондитерському домі «Калина» зафіксовано спалах стафілокока

У Києві зафіксовано спалах стафілокока. Небезпечні спори вірусу виявлені в кондитерському домі «Калина». Заклад перевіряли після скарг відвідувачів в службу захисту прав споживачів, пише видання «Все.media».

Епідеміологи проаналізували компоненти з кухні закладу, де й були виявлені мікроби-носії «Золотого стафілокока» – одного з найнебезпечніших різновидів вірусу. Він може викликати у людини гнійні запалення практично у всіх органах і тканинах.

Стафілокок розвивається при порушенні правил приготування та зберігання продуктів харчування.

Як пише видання, це не перший випадок порушення санітарних норм в «Калині», про що знала Санепідемстанція. Проблеми з якістю роботи у кондитерській почалися ще 8 років тому, коли ЗМІ вперше повідомили про те, що на кухні «Калини» знайшли кишкову паличку.

«Провівши експертизу кондитерських виробів, які пропонують своїм клієнтам п’ять київських кафе, державна лабораторія оголосила вирок: в продукції чотирьох закладів ДСТУ дотримані, тоді як тістечка «Піраміда» з  «Калини» не відповідає вимогам державних санітарних правил. В даному тістечку фахівці лабораторії виявили бактерії групи кишкових паличок (коліформи), а вміст аеробних і факультативно-анаеробних мезофільних мікроорганізмів перевищили допустимі норми в 70 разів», – писало в 2011-му видання «Багнет», передає «Фраза».

Зараз під особистий контроль справу взяв глава Санепідемслужби Києва, який доручив провести детальне розслідування, щоб локалізувати проблему і виключити будь-яку можливість для поширення вірусу поза кондитерського дому «Калина».

Джерело видання в Санепідемслужбі повідомляє, що власник кондитерської бізнесмен і політик Михайло Бродський намагався вирішити питання, щоб не афішувати проблему.

«В середині січня Санепідемслужба хотіла закрити кондитерську на карантин, однак Бродський спочатку погрожував особисто, а потім знайшов захист згори. Ситуація вже під контролем, але краще уникати «Калини». Тим більше, це не перша їхня проблема з вірусами», – уточнює фахівець-епідеміолог.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close