Україна

В КМДА розповіли, коли припиняться аварії теплових мереж

Києву необхідно близько 5-ти років, щоб подолати критичну аварійність теплових мереж та увійти плановий та безпечний режим. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, коментуючи часті аварії, які відбуваються з комунікаціями, повідомила 1News прес-служба КМДА.

прорив тепломережі на вулиці Антоновича в Києві

«Цього року ми продовжимо вкладати кошти в заміну комунікацій. На ці потреби будуть виділені кошти міського бюджету, кошти інвестиційної програми, яка закладена в тарифі на гарячу воду та опалення. Також вже з наступного року плануємо розпочати роботи в рамках міжнародної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку, залучивши 140 млн євро кредитних коштів. Нам необхідно близько 5-ти років, щоб подолати критичну аварійність та увійти в більш плановий та безпечний режим», – сказав Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА нагадав, що протягом 2019 року в столиці замінили 130 км найбільш аварійних трубопроводів, що дозволило зменшити кількість можливих аварій на 20%.

За його словами, причинами частих аварій на теплових мережах не лише в Києві, а й інших українських містах, є їх експлуатаційна зношеність. Більшість інфраструктури у столиці прокладена ще за радянських часів і не ремонтувалась належним чином. Тому зараз, коли місто повернуло ці мережі з управління компанії «Київенерго», розпочався період комплексної заміни аварійних трубопроводів.

«Більшість трубопроводів у столиці вичерпали свій термін експлуатації і потребують ремонту. Якби протягом попередніх десятиліть в інфраструктуру міста інвестувалась хоча б десята частина необхідних коштів, ми б не мали такої критичної ситуації і випадків, подібних тому, що стався на вулиці Антоновича біля «Оcean Plaza», – пояснив він.

За його словами, Київ до цього часу, по суті, не мав комплексної заміни та модернізації теплових мереж. Лише минулого року, після того, як міська влада не продовжила угоду з компанією «Київенерго» та повернула мережі в управління міста, комунікації почали міняти на нові.

Нагадаємо, 14 січня поблизу торгово-розважального центру «Ocean plaza» стався прорив тепломережі. В результаті провалився асфальт на вулиці Антоновича, а сам ТРЦ затопило.

Людей, які перебували під час аварії в ТРЦ, евакуювали. Опіки отримали 9 людей.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close