УкраїнаЦікаве

В Києві створили ініціативну групу по відкликанню Кличка з посади мера

Сьогодні, 5 квітня в «Українському домі» відбулася зустріч виборців, мета якої – початок процедури відкликання Віталія Кличка з посади мера. Ініціювала захід партія «Сила громад», яка брала участь у місцевих виборах в 2015 році, при чому свого кандидата на посаду міського голови Києва партія не пропонувала.

Як повідомляє кореспондент 1News, на заході зібралося 427 осіб. У ході засідання також було створено ініціативну групу з 75 чоловік, яким протягом тридцяти днів необхідно зібрати кількість голосів киян, яка б перевищувала ту, що принесла Віталію Кличку перемогу на місцевих виборах.

За словами учасників зборів, причиною ініціативи щодо відкликання Віталія Кличка з посади міського голови – «повна незацікавленність мера справами міста».

«Нам, киянам, ми вважаємо, потрібен мер-господарник, а не мер, який буде 50% свого часу проводити за кордоном. Нам потрібен мер, який буде спілкуватися з киянами, говорити з ними, чути їх проблеми і ці проблеми вирішувати», – заявив Андрій Карпенко, лідер об’єднання «Сила Громад».

Згідно із статтею 79 закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає декілька підстав для дострокового припинення повноважень мера, а саме:

1) за власним бажанням;

2) припинення громадянства;

3) притягнення до кримінальної відповідальності, у тому числі й за правопорушення, пов’язане з корупцією, що передбачає позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

4) відкликання з посади за народною ініціативою;

5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

6) у разі смерті.

Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання міського голови Києва за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості, не менше 400.

«Київ – це не боксерський ринг. І це не спортмайданчик, на якому треба сперечатися, комусь щось доказувати. Це велике місто, тут живе дуже багато людей. Це культурна, духовна столиця. З людьми потрібно працювати, займатися», – додав Андрій Карпенко.

Нагадаємо, раніше 1News повідомляло, що низка активістів, пов’язаних з олігархами Ринатом Ахметовим та Сергієм Льовочкіним розпочали дві не пов’язані між собою кампанії, метою яких при цьому є зміщення Віталія Кличка з посади мера.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close