Україна

В боротьбі з коронавірусом Україна кинула Донбас напризволяще, – економіст

Росія витрачає сотні мільйонів на допомогу Донбасу в боротьбі з коронавірусом, а Україна тримає регіон у блокаді, пише економіст Єгор Гринєв в своєму блозі.

«Чому Росія витрачає сотні мільйонів на допомогу Донбасу в боротьбі з коронавірусом, а Україна тримає регіон у блокаді? Гарне питання, чи не так? Днями стало відомо, що Москва відправить на Донбас гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом. Відправлять ліки, тести, засоби захисту, дезінфектори, ШВЛ, кисневі концентратори, пульсоксиметри. Допомога загальною вартістю 150 мільйонів гривень. Великий обсяг», – зазначає блогер і задається питанням, а як же у відповідь поводиться Україна.

«Логічно виникає питання, а як же Україна? Київ допомагає українцям на Донбасі по ту сторону лінії розмежування? Якби ж. Україна досі тримає Донбас в блокаді, не виплачує соцвиплати на Донбасі і вже тривалий час не впускає українців з Донбасу на підконтрольну територію», – пише Гринєв.

Він підкреслив, що склалася ситуація, коли інша країна підтримує людей, а рідна їх кинула.

«Звучить різко, але по суті це так і є. Наші чиновники в Києві на камери видавлюють з себе завчене «Донбас – це Україна», а на ділі ця сама Україна відгородилася від Донбасу колючим дротом і економічною блокадою. Навіть роботу КПВВ в Станиці Луганській призупинили. Мовляв, ви там з коронавірусом самі якось розбирайтеся, Україна вам не помічник.

І при всьому цьому Росія у нас офіційно – країна-агресор. І при всьому цьому ця ж Росія готова постачати вакцину від коронавирусу Україні, всій, не тільки Донбасу. Правда, якщо українська влада продовжить нинішню політику, скористатися цією вакциною зможуть тільки на Донбасі, по ту сторону лінії розмежування. У Донецьку і Луганську не витають у хмарах і неіснуючої західної вакцини не чекають, а візьмуть ту, яка є і яка працює», – додав блогер.

Він також упевнений, що вибори 25 жовтня покажуть, що насправді про нинішню владу думають українці.

«І в якому світлі після всього цього опиниться Київ в очах жителів Донбасу? Упевнений, пояснювати не потрібно. Власне, місцеві вибори покажуть, що думають про нинішню владу українці на підконтрольній території. Є відчуття, що нічого хорошого», – підкреслив Гринєв.

One Comment

  1. Заниматься обеспечением жизнедеятельности оккупированных территорий по международному законодательству должны оккупационные силы.

    Об этом в комментарии порталу «Главное» рассказал военный эксперт Национального института стратегических исследований Анатолий Павленко.

    «Статьи 4 и 6 Женевской конвенции регулируют вопросы оккупированных территорий. Украина приняла закон об оккупированных территориях. Женевская конвенция гласит, что обеспечением таких регионов и их восстановлением должна заниматься оккупационная сторона. Это предопределено международным правом», – сказал Павленко.

    Поэтому Украина, по его словам, должна напомнить сепаратистам об их обязанности выплачивать пенсии и полностью содержать территории, которые находятся под их контролем.

    «Женевской и Гаагской конвенцией также установлены правила содержания и обмена военнопленными. Например, пленных офицеров нельзя заставлять работать. Обе стороны конфликта должны оповещать, кто взят в плен и в каком состоянии они находятся. Во время объявления перемирия должен произойти обмен военнопленными в обязательном порядке. Если пленный тяжело заболел, его должны вернуть противоположной стороне. Также пленные имеют право на переписку. Во Вторую мировую эти правила соблюдались всеми странами, кроме СССР, который не принимал Женевскую конвенцию. А сепаратисты устроили безграмотную сельскую самодеятельность, отказываясь обменивать пленных, если Украина не начнет им давать деньги на социальные нужды», – убежден эксперт.

Back to top button