Україна

В “АрселорМіттал Кривий Ріг” заявили про тиск на бізнес

Криворізький гірничо-металургійний комбінат “АрселорМіттал Кривий Ріг” прокоментував відкриту проти нього Службою безпеки справу через забруднення навколишнього середовища, і запевнив, що діє відповідно до екологічних нормативів, а також натякнув на можливий тиск на бізнес напередодні виборів, передає 1NEWS з посиланням на прес-реліз, розміщений на сайті компанії.

“Наголошуємо, що робота наших виробничих агрегатів ведеться відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою”, – зазначається у заяві компанії.

Також у комбінаті заявили, що поки не мають у своєму розпорядженні офіційної інформації про порушення кримінальної справи, однак готові посприяти правоохоронним органам у розслідуванні.

Як підкреслили в компанії, вся дозвільна документація отримана підприємством у встановленому порядку.

“Усі природоохоронні заходи, які були реалізовані раніше, або ті, терміни виконання яких були перенесені для всіх підприємств ГМК України, обов’язково проходили процедуру узгодження і візування, як мінімум, на трьох рівнях: міста, області, Міністерства екології та природних ресурсів”, – заявили в компанії.

Також в “АрселорМіттал Кривий Ріг” висловили здивування статтею, яку їм приписують.

“Наскільки нам відомо, до теперішнього часу жодне гірничо-металургійне підприємство в Україні ще не звинувачували за статтею 441, у “масовому знищенні рослинного або тваринного світу, отруєнні атмосфери або водних ресурсів, а також вчиненні інших дій, здатних викликати екологічну катастрофу”, – підкреслили в компанії.

І додали, що “АрселорМіттал Кривий Ріг” принципово не відрізняється від інших в галузі за технологіями виробництва і ступенем впливу на навколишнє середовище.

“Хоча наше підприємство принципово не відрізняється від інших в галузі за технологіями виробництва залізорудного концентрату, чавуну і сталі, а також за ступенем впливу на навколишнє середовище. А по низці показників “АрселорМіттал Кривий Ріг” займає більш стійкі позиції, що підтверджують національні та міжнародні рейтинги”, – пояснили в компанії.

Окрім того, в компанії нагадали, що з моменту покупки компанією “АрселорМіттал” криворізького металургійного комбінату підприємство постійно вкладало гроші в модернізацію виробництва.

“За 13 років наші капітальні та операційні витрати становили 4,4 млрд доларів. Загальні інвестиції компанії “АрселорМіттал” в Україні перевищили 9 млрд доларів”, – пояснили в компанії.

І додали, що вкладення в екологію за цей період досягли 6,1 млрд грн.

“За минулі 13 років – з 2006 року по 2018-й – викиди в атмосферу були зменшені на 48,3%, скиди стічних вод – на 81%, розміщення відходів – на 32,4%”, – підкреслили у підприємстві.

У компанії висловили надію на неупереджений розгляд цієї справи, і натякнули на можливий тиск на бізнес напередодні виборів.

“Ми сподіваємося, що підвищена увага до нашого підприємства державних органів влади, різних політичних сил і порушення СБУ кримінальної справи за рідкісною статтею напередодні виборів є випадковим збігом і не свідчить про цілеспрямоване вплив і тиску на бізнес. Ми сподіваємося на неупереджений розгляд справи з урахуванням повної та достовірної інформації, яку готові надати правоохоронним органам”, – резюмували в компанії.

ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільше гірничо-металургійне підприємство України. На ньому працює понад 21 тис. осіб. Основний власник підприємства – міжнародна корпорація ArcelorMittal.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close