Україна

Утримання 12 виправних центрів коштувало державі у минулому році 200 млн грн

На утримання 12 виправних центрів, які планує закрити Міністерство юстиції, з державного бюджету минулого року було витрачено 200 мільйонів гривень. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

«В першу чергу ми плануємо закрити виправні центри, бо хочемо відмовитися від такого виду покарання, як обмеження волі. Це наче й обмеження волі, але не тюрма. Хоча держава утримує приміщення, персонал, будівлю. У 2019 році утримування 12 виправних центрів в Україні коштувало державному бюджету майже 200 млн гривень. Але що вони виправили?» – зауважила Висоцька.

За її словами, особи, які утримуються в цих центрах, лише ночують в них, а вдень можуть пересуватися по місту.

«Таким чином, говорити, що ми їх ізолювали від суспільства, як злочинців, невірно. Це обмеження волі, але не позбавлення. Реалізація цієї ініціативи теж потребує змін до законодавства», – додала заступник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, міністр юстиції Денис Малюська завив про наміри Мін’юсту скасувати покарання у вигляді обмеження волі та закрити 12 виправних центрів в Україні. Законопроєкт щодо закриття виправних центрів та зміни системи кримінальних покарань зараз перебуває у Кабінеті Міністрів.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close