Україна

Уряд унеможливить маніпуляції з договорами оренди землі

Ініціативи Міністерства юстиції України щодо боротьби з агрорейдерством унеможливлять маніпуляції під час реєстрації договорів оренди землі. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

«З літа була запроваджена робота антирейдерських аграрних штабів по всій Україні. Це дало можливість зупинити десятки незаконних захоплень врожаю і землі під час компанії по збору врожаю. Ми пішли далі й виходячи з тих фактів, які були зафіксовані по всій Україні нашими штабами, розробили низку ініціатив, які були прийняті урядом, щоб унеможливити на технічному рівні маніпуляції під час реєстрації договорів оренди земельної ділянки», – заявив ПРетренко.

Серед новацій, зазначив він, створення системи, коли державний реєстратор не може провести реєстрацію ділянки за відсутності актуального кадастрового номера і опису земельної ділянки.

«Цією новацією ми приберемо 90% випадків подвійної реєстрації одної і тої ж ділянки різними користувачами», –  пояснив міністр.

Друга новація, на якій зупинився очільник Мін’юсту, виправлення помилок у земельному кадастрі тепер буде здійснюватися державним реєстратором за його запитами.

Третя новація, за словами Петренка,  полягає в тому, що можна буде зареєструвати договір оренди земельної ділянки онлайн.

Ще одна новація, яку згадав у відеоблозі міністр, – можливість  власника земельної ділянки контролювати інформацію з реєстру щодо своєї земельної ділянки .

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close