Україна

Уряд призначив мовного Омбудсмена

Кабінет міністрів України призначив Тараса Кременя Уповноваженим із захисту державної мови. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Виклик перед ним стоїть непростий, завдань багато. Бажаю сил та витримки», – написав міністр на своїй сторінці у Facebook.

Ткаченко також висловив сподівання, що офіс омбудсмена запрацює уже найближчим часом. «Створення секретаріату зі штатом до 50 людей – проголосували на засіданні два тижні тому», – додав міністр.

Нагадаємо, на засіданні Кабінету Міністрів України 1 липня члени Уряду заслухали кандидатів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови – Світлану Бронікову, Тараса Кременя та Святослава Літинського.

Ці три кандидатури були подані, відповідно до чинного законодавства, Міністерством культури, Міністерством юстиції та Уповноваженим Верховної Ради з прав людини.

Кандидати отримали по 5 хвилин на виступ в прямому ефірі, під час якого розповіли про своє бачення першочергових кроків на посаді Уповноваженого з захисту державної мови.

Тарас Кремінь у 2014-2019 роках був народним депутатом від фракції «Народний фронт».

З лютого по листопад 2014-го – головою Миколаївської обласної ради.

2010-2014 роках був депутатом Миколаївської обласної ради.

З 2000 по 22018 роки – викладач, старший викладач, доцент кафедри української літератури, заступник декана факультету філології та журналістики, професор Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського.

З 2018-го по теперішній час є професором Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (за сумісництвом), а також професором Миколаївського національного аграрного університету (за сумісництвом).

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close