Україна

Уряд пропонує реформу вищої освіти в Україні


Уряд пропонує реформу вищої освіти в Україні

Кабмін підготував законопроект, що сприятиме розвитку індивідуальних освітніх траєкторій студентів.

Кабінет Міністрів запропонував на розгляд Верховної Ради законопроект щодо реформування системи вищої освіти в Україні для наближення її до стандартів ЄС. Про це 23 жовтня повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

“Зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти і викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Ми бачимо це на прикладі українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю”, – зазначив глава Міносвіти.

За його словами, справжня цінність вищої освіти в Україні знизилася, у зв’язку з чим відкладати зміни просто неможливо.

“Що ми пропонуємо як перші кроки? 20 жовтня уряд запропонував на розгляд ВР законопроект, що сприятиме розвитку індивідуальних освітніх траєкторій студентів та вдосконаленню освітнього процесу у вищій освіті”, – наголосив Лісовий.

Зміни, зокрема, передбачають, що:

  • у студентів контрактної форми навчання з’явиться можливість регулювати строки навчання, вони зможуть керувати своїм річним навантаженням у межах 30-80 кредитів ЄКТС (Європейська кредитно-трансферна система) за рік, зможуть завершити бакалаврську програму за три, чотири, п’ять або шість років, що створить більше можливостей для вибору та свободи студентів.
  • на бакалаврському освітньому рівні виші зможуть створити міждисциплінарні програми – такі, де в межах однієї галузі вивчаються декілька спеціальностей.
  • замість заочної та вечірньої форм здобуття освіти пропонується впровадити дистанційну, яка не потребує регламентації та відповідає європейській практиці.

Міністр підкреслив, що його команда готова до обговорень та взаємодії.

Раніше повідомлялося, що найпопулярнішими спеціальностями в українських вишах у 2023 році на бюджетній формі навчання стали Комп’ютерні науки, Філологія та Право.

Знову до навчання: нововведення для школярів та вчителів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button