Україна

Уряд обмежив експорт пшениці

Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік у п’ятницю підписали учасники зернового ринку і Міністерство аграрної політики та продовольства України, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу уряду.

До меморандуму закладено обмеження експорту продовольчої пшениці на рівні 8 млн тонн, що на 2,5 млн тонн менше, ніж торік.

Підписаний меморандум також встановлює об’єм експорту фуражної пшениці на рівні 8 млн тонн.

Від міністерства меморандум підписав перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк. Серед учасників зернового ринку, які підписали меморандум, були «Нібулон», Українська аграрна конфедерація, Всеукраїнська асоціації пекарів, УЗА, GAFTA, ЕБА, Американська торгівельна палата і Всеукраїнський аграрний форум.

Нагадаємо, що у минулому сезоні з України було експортовано 17,8 млн тонн пшениці (з борошном), у тому числі близько 10,5 млн тонн продовольчої.

Восьмого серпня перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк повідомив що урожай пшениці в Україні в 2018 році очікується на рівні 24 млн тонн (за фактом вже зібрано 21,7 млн тонн), з них 13 млн тонн – продовольчої. Підсумковий результат буде на 2 млн тонн нижче, ніж роком раніше.

Потреби внутрішнього ринку в продовольчій пшениці в міністерстві оцінюють у 4,5 млн тонн.

Нагадаємо, хліб в Україні подорожчає вже через кілька тижнів. Вартість звичайного батона може вирости на 3-5 грн. У середньому ж ціна на хліб зросте на 25-30%.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close