Україна

Уряд квапить Верховну Раду з розглядом закону про державну мову

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко закликає Верховну Раду вже на цьому пленарному тижні розглянути та ухвалити в першому читанні проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Про це, як повідомила 1News прес-служба віце-прем’єра, він розповів в ефірі радіо «НВ».

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко

«Хочу відзначити досить серйозну і плідну роботу Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, де разом з експертами і народними депутатами України розробили і внесли на розгляд Парламенту спільний законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Цей законопроект підписали депутати різних фракцій, і його потрібно ухвалювати якнайшвидше. Я вже звертався і ще раз звертаюся до Верховної Ради України, щоб на цьому пленарному тижні законопроект про державну мову був проголосований за основу», – сказав Розенко.

Павло Розенко переконаний, що прийняття законопроекту і визначення в ньому української мови як єдиної державної мови в Україні убезпечить у майбутньому від штучного накручування мовного питання. «Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» має убезпечити Україну від штучного накручування мовного питання», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, розділити питання державної мови і мови нацменшин — це політично правильне рішення. «На мій погляд, було прийняте абсолютно правильне політичне рішення – спочатку відпрацювати тему державної мови і закону про державну мову – українську. Щодо мов нацменшин, мов міжнаціонального спілкування, потрібно перенести це питання на інший рівень дискусії і повернутися до нього через деякий час», – сказав Павло Розенко.

Нагадаємо, в кінці січня Конституційний суд визнав неконституційним у цілому закон «Про засади державної мовної політики». Це так званий «мовний закон» чи «закон «Ківалова-Колесніченка», ухвалений Верховною Радою далекого 3 липня 2012 року.

Зазначимо, що у 2012 році 10 обласних рад визнало російську мовою регіональною. Це, відповідно до вже нечинного закону, дозволяло їм друкувати виборчі та референдумні бюлетені російською, використовувати російські топоніми, здійснювати судочинство російською, навіть назви державних органів можна було писати російською.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close