Україна

Уряд хоче підвищити стипендію деяким студентам

У пріоритеті - майбутні інженери, математики та агрономи

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів пропонує з наступного року підвищити стипендію для студентів за інженерними, математичними та аграрними спеціальностями.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Питання в тому – які це спеціальності? Хто більше потрібний економіці – фахівець з фондового ринку чи лікар? Багато кому (і мені також) здається, що нам потрібно більше “технарів”, ніж гуманітаріїв… Моя особиста ініціатива ж, яка є маленьким кроком у правильному напрямку, наступного року запропонувати підвищену стипендію для студентів за інженерними, математичними та аграрними спеціальностями”, – зазначив Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр  вважає, що для технологічного прориву Україні в першу чергу потрібно зупинити “відтік мізків” та сфокусувати ринок праці на галузях, які створюють більшу додану вартість, а також підтримувати дослідження і стартапи.

“На щастя, ми будуємо демократичне суспільство і не можемо заборонити українцеві шукати роботу поза межами країни чи примусити всіх працювати на заводі. Але ми як держава можемо створювати стимули, які заохочуватимуть людей ще у молодому віці здобувати спеціальності, які є більш потрібними в економіці. Я називаю це боротьбою зі структурним безробіттям, яке виникає внаслідок неспівпадіння попиту і пропозиції на ринку праці”, – заявив Кубів.

Джерело: Економічна правда

Back to top button