Україна

Уряд дозволив відновити транспортне сполучення

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні прийняв рішення продовжити карантин в Україні до 22 червня. Втім, відтепер він буде «адаптивним» і зі значними послабленнями. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні, повідомляє 1News.

Орієнтовні дати: з 22 травня – другий етап пом’якшень, із 1 червня – третій, із 10 червня – четвертий. Але для них мають виконуватися критерії, що відповідають кожному етапу.

«Проект пропонується встановити з 22 травня 2020 року по 22 червня на території України карантину з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах. Це так званий адаптивний карантин, про який ми казали», – заявив голова МОЗ Максим Степанов на засіданні.

Послаблення будуть стосуватися того, що з 25 травня запускають метро, а з 22 травня – громадський транспорт. Крім того, в Україні вводять певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах.

А саме:

  • інцидентність – середня кількість випадків за останні 7 днів, яка має складати менше 12 осіб на 100 тисяч населення;
  • завантаженість ліжок, повинна становити менше 50%;
  • кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу повинна складати більше ніж 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;

«Послаблення застосовуються та припиняються на території регіону на підставі рішення регіональної комісії. В нас вводиться 5 етапів, зараз ми знаходимось на 1 етапі», – заявив Степанов.

За словами Степанова, введення саме адаптивного карантину дасть змогу повністю контролювати ситуацію, дуже швидко реагувати в залежності від регіону.

В той же час на засіданні Кабміну були прийняті рішення про відновлення роботи транспорту.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, робота транспорту в Україні поступово відновлюватиметься вже з 22 травня, але за певних умов.

Зокрема, за умови дотримання вимог у регіонах зможуть відновити:

  • з 22 травня – регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
  • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом;
  • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Обов’язкові вимогами безпеки – масочний режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

Tags
загрузка...

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close