Україна

УПЦ МП розриває відносини з Константинополем та відмовляється створювати автокефальну церкву

Про це йдеться у постанові Собору єпископів УПЦ МП від 13 листопада

УПЦ МП засудила рішення Священного синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня щодо встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України та припиняє з ним євхаристійне спілкування.

 

Про це йдеться у постанові Собору єпископів УПЦ МП від 13 листопада, – повідомляє 1NEWS.

“Прийнявши такі антиканонічні рішення, визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв’язку з цим євхаристичне спілкування Української православної церкви з Константинопольським патріархатом на даний час є неможливим і припиняється”, – йдеться у рішенні Собору УПЦ МП.

При цьому УПЦ МП вважає, що рішення Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання “є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили”.

Окрім того, Собор єпископів УПЦ МП виступає проти зміни назви церкви на законодавчому рівні.

“У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України Українська православна церква буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені “Основами соціальної концепції Української православної церкви”, законодавством України та Європейською конвенцією з прав людини”, – зазначається у постанові єпископів.

Українська православна церква Московського патріархату також відмовляється долучатися до процесу створення автокефальної української православної церкви.

“Собор єпископів наголошує, що процес надання так званого томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні”, – йдеться у документі.

На думку єпископів УПЦ МП він “не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України”.

“За таких умов долучення єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим”, – зазначається в заяві.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button