Україна

Умєров про дрони: Темпи виробництва величезні


Умєров про дрони: Темпи виробництва величезні

На 2024 рік було виділено 55 млрд гривень як перший транш на дрони для армії, зазначив миністр оборони.

Міністерство оборони має на меті забезпечити ЗСУ максимальною кількістю дронів, тому виробники працюють “величезними темпами”. Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров в інтерв’ю Суспільному, оприлюдненому в неділю, 24 грудня.

“Згідно з потребами зараз починаємо їх (дронів – ред.) закуповувати, виробляти, працювати з партнерами, щоб вони теж надіслали як міжнародну технічну допомогу. Всю кількість, яку озвучують і волонтери, і керівництво, ми можемо виконати”, – сказав міністр.

Він наголосив, метою Міноборони є забезпечення військових максимальною кількістю дронів. Після розробки плану на 2024 рік було виділено 55 млрд гривень як перший транш на дрони для армії. Міноборони працює згідно з планом – пришвидшити і збільшити спроможність закупівлі, виробництва, окремо від уже затверджених 55 млрд.

За словами міністра, у 2024 році закупівлею має займатися Міноборони, однак гроші переказали в Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ), яка підпорядковується Міністерству цифрової трансформації.

“Ми в цьому році, сподіваємося, це зобов’язання переведемо в Міністерство оборони. Але щоб не зупиняти, оскільки ми працюємо на спільну мету, ДССЗЗІ робила замовлення напряму у виробників”, – зазначив він.

У свою чергу виробники, за словами Умєрова, в останні місяці працюють “величезними темпами, тому що перекидання цих грошей, їх отримання, використання припало на останні місяці”.

Міністр також не виключив, що з 50 тисяч дронів українського виробництва держава закупить усі 50 тисяч.

“Набагато більше. Гроші тільки нещодавно були переказані і вже починаємо працювати. Тобто є, наприклад, 200+ типів дронів, є кількасот виробників – до цього часу більшість цих виробників не працювала в такій кількості, і ми почали це тестувати. Іноді дивимося політики, як це робити, дивимося, як доктринально вирішити питання застосування. Є дрони, які як FPV, є бомбери, є морські дрони – їх сотні. Ми дивимося, де і як застосовувати їх ефективніше”, – запевнив міністр.

Як повідомлялося, на пресконференції 19 грудня Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна в 2024 році виготовить мільйон дронів для Сил оборони України.

Нагадаємо, 19 грудня на пресконференції президент Володимир Зеленський заявив, що Україна виробить мільйон дронів наступного року. При цьому він був шокований затримками постачань тисяч дронів на фронт.

А на наступний день стало відомо, що Україна вже виробляє більше 50 тисяч FPV-дронів на місяць.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button