Україна

Укрзалізниця змінить тарифи на вантажні перевезення

Укрзалізниця працює над формулою економічно обґрунтованих тарифів на вантажні перевезення. Про це розповів голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак в інтерв’ю «Економічній правді», передає 1NEWS.

Володимир Жмак висловив сподівання, що вантажовідправники позитивно оцінять нову формулу, яка враховуватиме тариф за тонну на кілометр із застосуванням коефіцієнтів, що базуються на обсягах перевезень.

«Думаю, вантажовідправникам буде цікавіше заплатити, образно, на 5 грн більше, але доставляти вантажі швидше. Шляхом прискорення обігу вони зароблять більше, тому я хочу збалансувати тариф і швидкість доставки», — розповів Володимир Жмак.

Поділ вантажів на тарифні класи Володимир Жмак назвав пережитком і висловив упевненість у тому, що економічного обґрунтування для диференціації вантажів немає:

«Літак везе вантаж незалежно від того, що це таке. Він за однакову ціну привезе вам тонну цвяхів і тонну смартфонів. Чому УЗ має диференціювати вантажі?»

Проте більше жодних деталей про нові тарифи журналістам дізнатися так і не вдалося. Очільник УЗ відзначив — хоче уникнути будь-яких перекручувань та інформаційних війн із промисловими групами до завершення роботи над формулою

«Я збираюся показати їм вигоди від того, що їхні вантажі поїдуть швидше. Тому я починаю не з тарифів, а знизу, з оптимізації руху»,- резюмував Жмак.

Володимир Жмак інтерв’ю в також пояснив, чому не була встановлена єдина ставка на прогін порожніх вагонів.

“На жаль, на останньому етапі її зупинила Державна регуляторна служба. Ситуація, звісно, парадоксальна, коли порожній вагон з-під руди їде дешевше, ніж такий же порожній вагон з-під іншого матеріалу. Вони займають на колії стільки ж місця, вони порожні – незалежно від того, від чого вони порожні. Це дійсно економічний нонсенс”, – визнав Жмак.

 

 

 

Back to top button