Україна

«Укрзалізниця» стала приватним акціонерним товариством

Кабінет міністрів України змінив тип акціонерного товариства Укрзалізниці з публічного на приватне. Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 31 жовтня без обговорення, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Кабмін також перерозподілив повноваження між акціонером (Кабмін), наглядовою радою та правлінням компанії відповідно до вимог закону Про акціонерні товариства з метою досягнення ефективного корпоративного управління, випливає з матеріалів засідання уряду.

Як вказується в документах, це дозволить досягти балансу між акціонером, наглядовою радою та правлінням, а також спростить процес залучення потенційних інвесторів.

При цьому, на думку екс-заступника міністра інфраструктури України Олександра Кави, яке він висловив в коментарі агентству, в разі прийняття цієї постанови, Укрзалізниця зобов’язана розкривати набагато менше інформації, ніж на даний час.

Вказуючи на можливі зміни в роботі Укрзалізниці після прийняття даної постанови він уточнив, що в українському законодавстві немає обов’язкової вимоги проведення незалежного аудиту для ПрАТ, при цьому для ПАТ – незалежний аудит фінансової звітності обов’язковий. Також для ПрАТ не обов’язкова наявність наглядової ради на відміну від ПАТ.

У той же час, згідно з оновленим статутом Укрзалізниці, наглядова рада залишається у складі органів, що забезпечують роботу ПрАТ нарівні із загальними зборами (функція зборів виповнюється Кабміном одноосібно), правлінням та ревізійною комісією. Також у статуті підприємства прописана норма щодо обов’язкове проведення щорічного аудиту фінзвітності АТ незалежним аудитором.

“Зі зміною правового статусу Укрзалізниці з публічного на приватне акціонерне товариство 100% акцій, як і раніше, належать державі і заборонені для відчуження. Ми мали ситуацію, коли формально акціонерне товариство мало ознаки приватного, а значилося в державному реєстрі як публічне. Тепер ця невідповідність усунута”, – зазначив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

У компанії також підкреслили, що приватний тип акціонерного товариства жодним чином не змінює форму державної власності Укрзалізниці – зараз немає правових підстав для приватизації компанії.

За словами керівника Укрзалізниці, зі зміною типу акціонерного товариства компанія зможе користуватися більш спрощеним підходом до регулювання, яке відповідає дійсному типу акціонерного товариства.

“Така узгодженість збільшить довіру інвесторів і дозволить вибудувати чітке корпоративне управління компанією”, – вважає Кравцов.

Нагадаємо, що закон України Про особливості створення Публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування набув чинності з 22 березня 2012 року. Документ визначає правові, економічні та організаційні особливості створення Публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100% акцій якого належать державі, на базі державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниця).

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close