Україна

«Укроборонпром» працюватиме за новими стандартами

Держконцерн “Укроборонпром” визначив кроки щодо модернізації системи стандартизації в сфері ОПК, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу концерну.

“ДК “Укроборонпром” за участю відповідних структурних підрозділів Мінекономрозвитку і торгівлі, Міноборони та ДП “Український науково-дослідний та навчальний центр з проблем стандартизації, сертифікації та якості” визначив практичні дії щодо модернізації існуючої системи стандартизації у сфері оборонно-промислового комплексу та оновлення фонду стандартів у сфері ОПК”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, нинішня система стандартизації у оборонній сфері базується на стандартах ДЕСТ (державний стандарт), які були прийняті понад 30-40 років тому. Ці стандарти вже не відповідають сучасному рівню вимог, які висуваються до систем озброєнь, технічної бази їх виробництва та створюють ризики виникнення перешкод у можливих спільних оборонних проектах з країнами ЄС та НАТО.

В прес-службі наголошують, що через розбіжності у ДЕСТ з міжнародними та європейськими стандартами, необхідно проводити ресертифікацію імпортної оборонної продукції, яка закупляється для потреб оборони.

В концерні також повідомили, що днями відбулась нарада, де визначились з кроками з модернізації застарілої системи стандартизації у сфері ОПК.

У відповідності до неї, до 2022 року буде проведено перехід до єдиної системи, яка відповідатиме стандарту світового рівня. Водночас у складі Концерну передбачається визначити ключові підприємства з питань стандартизації та створення системи корпоративних стандартів за дивізіонним принципом, враховуючі досвід впровадження корпоративних стандартів в дивізіоні авіабудування. Окрім того, буде створена інформаційна база даних зі стандартизації, яка буде знаходитись у вільному доступі для підприємств Концерну, повідомляють в прес-службі.

 

 

 

 

 

Back to top button