Україна

“Укрнафта” виграла суд проти Росії

Росія не визнає законність рішення міжнародного арбітражу.

Міжнародний арбітраж ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ “Укрнафта” 44,4 млн дол. компенсації за експропріацію майна товариства в анексованому Росією Криму, а також понад 3,5 млн дол. арбітражних витрат.

Про це повідомляє 1NEWS.

“12 квітня 2019 року арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ “Укрнафта” 44 455 012,00 дол. США компенсації за експропріацію інвестицій ПАТ “Укрнафта” на території АР Крим, а також понад 3,5 млн дол. США арбітражних витрат”, – повідомили у компанії.

На суму компенсації згідно з рішенням арбітражного суду нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. Станом на квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 млн дол. США, вказали у ПАТ.

Описуючи справу, в “Укрнафті” нагадали, що в квітні 2014 року, невдовзі після анексії АР Крим Російською Федерацією, на півострові було захоплено адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій ПАТ.

Росія не визнає законність рішення міжнародного арбітражу.

Про це повідомили в прес-службі Мін’юсту РФ.

“Російська Федерація не брала участь в розгляді зазначеного позову. Вона не визнає законність винесеного рішення, в першу чергу в зв’язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд даного позову “, – заявили у відомстві.

У Мін’юсті також додали, що “РФ планує оскаржувати дане рішення і використовувати для цього всі доступні механізми правового захисту, передбачені міжнародним правом і законодавством Швейцарії”.

За інформацією відомства, російська сторона не отримала через офіційні дипломатичні канали рішення за позовом компанії “Укрнафта”, винесене 12 квітня міжнародним арбітражем при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

У жовтні 2014 року “Укрнафта”, як повідомляється, повідомила державу-агресора – Російську Федерацію – про порушення прав ПАТ, однак, реакції не було.

3 червня 2015 року “Укрнафта” передала спір на розгляд до арбітражного суду ad hoc відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ). Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір.

Російська Федерація оскаржила зазначене рішення до Верховного Суду Швейцарії, але останній рішенням від 16 жовтня 2018 року відхилив позов РФ. При цьому ВС Швейцарії погодився з арбітражним судом у тому, що ПАТ “Укрнафта” є інвестором за угодою між урядами України та РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій, а майно ПАТ “Укрнафта” на території АР Крим – інвестиціями.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button