Україна

“Укренерго” не планує “віялові відключення” електроенергії

В “Укренерго” заявили, що попри прогнозоване різке похолодання до -17 градусів протягом 16-20 січня та брак вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ, запровадження так званих “віялових відключень” електроенергії наразі не планується, повідомляє 1NEWS з посиланням на пресслужбу “Укренерго”.

“Протягом 16-20 січня 2021 року за прогнозом очікується значне зниження середньодобової температури повітря по всій території України в середньому до -17°С. Ця обставина спричинює сезонне збільшення обсягів споживання електричної енергії, яке в пікові години доби може зростати на величину до 3000 МВт і загалом сягати 25 000 тис. МВт”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для проходження “цього складного періоду” НЕК “Укренерго” визначило низку заходів для балансування енергосистеми і покриття додаткового навантаження в години ранкового та вечірнього максимумів споживання.

“Ключовими заходами є збільшення виробництва електроенергії на ГЕС та ГАЕС, а також підвищення рівня навантаження теплових електростанцій (ТЕС).

При цьому, зважаючи на те, що сьогодні на складах ТЕС та ТЕЦ запаси вугілля станом на 14 січня дорівнюють 688 тис т при мінімально необхідних 900 тис т, включення в роботу додаткових енергоблоків теплових електростанцій може бути здійснено на резервному паливі (газ, мазут)”, – пояснили в “Укренерго”.

“Зважаючи на появу в пресі публікацій щодо нібито можливості введення графіку аварійних відключень (так звані “віялові відключення”), повідомляємо, що такі заходи наразі не плануються”, – наголосили у компанії.

У НЕК наполягають, що використання іншого інструменту – графіків обмеження потужності (ГОП) –  “не має жодного відношення” до так званих “віялових відключень” і не передбачає відключення споживачів.

“Натомість він передбачає зниження потужності споживання окремих промислових підприємств, де це є можливим, без порушення їхніх технологічних процесів.

Застосування такого інструменту оператором системи передачі заздалегідь погоджується з Міністерством енергетики на випадок непередбачуваної втрати значного обсягу генерації в енергосистемі в період пікових навантажень. При цьому, виходячи з поточної ситуації в енергосистемі, введення таких графіків під час періоду низьких температур також не планується”, – пояснили в компанії.

Раніше екснардеп Сергій Висоцький поширив у Facebook лист від “Укренерго” до в.о. міністра енергетики щодо погодження, за необхідності, застосування графіків обмеження споживання електричної потужності у зв’язку з можливим дефіцитом потужності в ОЕС України до 1700 МВт з 7:00 до 22:00 на період з 14 по 19 січня.

 

 

Back to top button