Україна

Українцю з шоу «Х-фактор» скасували смертний вирок у Малайзії

Засудженому до страти в Малайзії громадянину України Роману Золотарьову скасовано смертний вирок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Уповноважена з прав людини Людмила Денисова.

Омбудсман зазначає, що Роман Золотарьов – екс-учасник шоу «Х-фактор» та «Битва хорів». До ув’язнення він займався артистичною діяльністю в Україні, але ухвалив рішення поїхати до Бразилії на заробітки.

«Вже у квітні 2017 року мав повернутися до України через раптове скасування домовленостей з роботодавцем. Вирушаючи додому, на прохання незнайомих осіб, Роман погодився доправити до Лаосу валізу з речами, попередньо переконавшись, що там дійсно були лише речі. Проте під час пересадки у міжнародному аеропорту м. Куала-Лумпур був затриманий митними органами Малайзії. 29 березня 2019 р. Вищий суд м. Шах-Алам, засудив громадянина України до смертної кари (через повішання)», – пише Денисова.

Вона додає, що відразу після винесення вироку до неї звернувся батько Романа за допомогою – розпочалася боротьба за долю нашого громадянина. «Були проведені телефонні розмови з консулом Посольства України у Малайзії, підготовлені листи та звернення у відповідні правозахисні інституції Малайзії. Я також особисто зверталась до Голови комісії Малайзії з прав людини Тану Шрі Разалі Біну Ісмалілу з проханням сприяти звільненню українця. Саме завдяки спільним зусиллям Офісу Омбудсмана та українських дипломатів смертний вирок Роману Золотарьову було скасовано», – пише Уповноважена з прав людини.

Роман Золотарьов вже повернувся в Україну та зустрівся зі своїм батьком та представниками Офісу Омбудсмана.

«Хочу подякувати усім, хто долучився до звільнення Романа та наголосити, що я як Уповноважений ВРУ з прав людини та весь наш Офіс продовжує роботу щодо звільнення наших громадян, які постраждали від торгівлі людьми в будь-якому куточку світу», – пише Денисова.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close