Україна

Українцям, затриманим у Білорусі загрожує 8 років ув’язнення

Їх звинувачують в "участі у масових заходах, яка проявилася... в організації масових заворушень, що супроводжувалося насиллям над особою, погромами, підпалами, знищенням майна і озброєним спротивом представникам влади"

Двом волонтерам “Восток SOS” Костянтину Реуцькому та Євгену Васильєву, яких вчора затримала міліція у Мінську, загрожує вісім років ув’язнення.

Про це у четвер зранку розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, – інформує 1NEWS.

За словами Кулеби, їх звинувачують в “участі у масових заходах, яка проявилася… в організації масових заворушень, що супроводжувалося насиллям над особою, погромами, підпалами, знищенням майна і озброєним спротивом представникам влади”.

Ця стаття передбачає ув’язнення на строк від трьох до восьми років.

Український консул відвідував два найбільші СІЗО в Мінську, але інформації про затриманих отримати так і не зміг.

Влада Білорусі також не надає Україні даних про місце перебування обох чоловіків.

“У Мінську протягом останніх днів затримали більше 6 тис. осіб й усі заклади тимчасового утримання переповнені. У таких складних обставинах доводиться їх шукати”, – відзначив Дмитро Кулеба.

Українські дипломати звернулися до білоруської влади, щоб вона надала інформацію про всіх затриманих українців та причини затримання Реуцького, Васильєва і ще однієї українки Альошиної, яку також вчора затримали білоруські силовики.

“Вимагаємо негайної зустрічі консула з затриманими…. Та негайного звільнення цих осіб з метою повернення до України”, – наголосив український міністр.

МЗС України закликало українців у Білорусі “проявляти обережність, уникати місць скупчення людей, участі у демонстраціях і акціях протесту, стежити за новинами і рекомендаціями місцевих органів влади”.

Також українцям рекомендують утриматися від поїздок до Білорусі “до нормалізації ситуації у цій країні”.

Пізніше не їхати у Білорусь порадив українцям і президент України Володимир Зеленський.

“Ведуться переговори. Ми наполегливо хочемо, щоб наших громадян повернули в Україну… Ми бачимо, що там складна нестабільна сиутація. Я радив українцям утриматися від поїздок до Білорусі”, – наголосив президент.

Володмир Зеленський також відзначив, що не знає, як вся ситуація вплине на мінські переговори по Донбасу, які мають пройти 18 серпня.

Вчора білорське державне телебачення показало сюжет про кількох затриманих протестувальників – чотирьох білорусів і двох українців.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close