Україна

Українцям розповіли, в чому краще зберігати заощадження

Найбільш вигідним для українців є зберігання заощаджень у євро та в золоті. Таку думку висловив банків Ігор Львов, повідомляє «Україна 24».

«Банкопади»  минулих років мало вплинули на довіру до банків, оскільки Фонд гарантування вкладів виплачував до 200 тисяч гривень, і зараз є тенденція до того, що люди несуть гроші в банки. Чи є що нести — це інше питання. І в чому нести? Якщо повернутися на 9 місяців тому, то ми бачимо, що якби в нас було 200 тисяч гривень і ми принесли їх під 10% в банк, то зараз отримали б близько 8%, це теж непогана сума. Але якби 1 січня 2020 роки ми б на ці 200 тисяч купили долари — тоді офіційний курс НБУ був 23,60, зараз курс 28,20. Різниця в 19%. Це вже цікавіше”, — сказав він.

При цьому експерт заявив, що зберігати гроші краще не в гривні й не в доларі.

!Є ще цікавий продукт — євро, який на 1 січня був 26 гривень, а став 33 гривні. Тобто збільшився на 25%. А найцікавіший продукт — це золото. Якби ми на ці 200 тисяч купили злиток золота, то унція коштувала 35 тисяч гривень, а зараз 53, тобто зростання 50%!, – зазначив банкір.

У підсумку Львов зазначив: .перше — нести потрібно в банки. Друге — в межах Фонду гарантування вкладів (до 200 тис.г грн — ред.). І третє — розкладати в різні кошики.

Back to top button