Україна

Українцям дозволять мати паспорти інших держав

Українцям планують дозволити мати два паспорти, втім, «єдине громадянство» залишиться у Конституції України, інформує 1NEWS з посиланням на «Європейську правду».

Конституційна норма про «єдине громадянство» збережеться: вона означає, що Державна міграційна служба і далі буде сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що міграційники не будуть вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта.

Будуть діяти певні обмеження щодо країн міграційного ризику. У ДМС кажуть, обмеження будуть діяти, зокрема, щодо Російської Федерації.

«Подвійне громадянство — це до певної міри програма імміграції в Україну… Але гасел «Приїжджайте!» недостатньо. Потрібна економічна програма, яка би їх заохочувала це зробити», — додають міграційники.

Згідно зі ст.4 Конституції, «в Україні існує єдине громадянство». Згідно з законом про громадянство, принцип єдиного громадянства «виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України».

Тобто йдеться про те, що не може бути громадянства, наприклад Львівської області чи Київської. Водночас у цьому ж законі йдеться про те, що добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави є підставою для втрати ним громадянства України.

Крім того, згідно з законом про державну службу, на таку службу не може вступити особа, яка має громадянство іншої держави, а якщо вона набула громадянство іншої держави, то має бути звільнена.

Згідно з чинним законодавством, контролювати кількість громадянств в українців дуже складно. Експерти зазначають, що єдиною можливістю для цього є перетин громадянином України кордону з паспортом іншої країни.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close