Україна

Українців збираються обкласти податком на обмін валюти

Податок пропонується стягувати з усіх валютообмінних операцій у готівковій формі, передає 1NEWS з посиланням на UBR.

Відповідні ініціативи містить проект закону №2208, який 3 жовтня зареєстрував у Верховній Раді нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський.

Зокрема, законопроектом пропонується стягувати збір у розмірі 1% від суми валютообмінних операцій у готівковій формі.

Автор документа пропонує направляти зібрані кошти на розвиток молодіжного спорту.

У пояснювальній записці він звертає увагу, що у скандинавських країнах рівень залученості дітей до різних спортивних заходів та секції сягає 85%. При цьому, згідно з профільною урядовою програмою, до 2020 року у нашій країні цей показник має досягти всього 13%.

Однією з причин такої статистики автор вважає мізерні бюджетні асигнування. 2019 року на спорт з держскарбниці виділили 3,7 млрд грн. З яких тільки 23% спрямовується на розвиток.

Новий збір, впевнений нардеп допоможе виправити такий стан справ. Крім того, він стимулюватиме людей відмовлятися від готівки. Оскільки податок, згідно з його задумом, не застосовуватиметься до безготівкових операцій. У тому числі при купівлі або продажі валюти у мобільних додатках онлайн.

А щоб фінустанови не обманювали державу, нардеп пропонує також встановити новий штраф – за невидачу розрахункового документа платникам збору на розвиток спорту.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close