Україна

Українців почали штрафувати за паніку у соцмережах

В Україні почали штрафувати громадян, які поширюють паніку серед населення у соцмережах. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Як зазначається, згідно зі статею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення деякі громадяни можуть отримати покарання за “розповсюдження неправдивих чуток”.

Зокрема, 25 березня житель Чернівців отримав штраф за поширення в Instagram інформації про те, що нібито всі заражені коронавірусом. Згодом суд назвав цей вчинок розповсюдженням паніки, за що чоловіка було покарано.

За цією ж статею були оштрафовані два жителя Житомирської області. Один з них є місцевим активістом, який перепостив жартівливий пост про можливий апокаліпсис. На опублікованому фото були зображені величезні черги на автобусній зупинці.

За словами адвоката Сергія Войченка, стаття 173-1 дуже спірна. Під неї може підпадати навіть влада, адже від її імені їздять машини і просять залишатися людей вдома, посилаючись на пандемію COVID-19.

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України викрила мешканку Львова, яка розміщувала в інтернеті фейкову інформацію про розповсюдження COVID-19 та посилювала панічні настрої серед населення.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close