Україна

Українці зможуть їхати до РФ на підставі закордонного паспорта

З 1 березня 2020 року українці не зможуть перетинати державний кордон з України до Російської Федерації на підставі паспорта громадянина України або свідоцтва про народження. Про це повідомляє пресслужба МВС, пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

У заяві йдеться про те, що громадяни України, які раніше вибули за кордон по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження зможуть повернутися в Україну за цими документами.

У МВС зазначають, що такі нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю і дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження.

Також у структурі сподіваються, що подібна ініціатива допоможе зменшити ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині.

Водночас у Держприкордонслужбі порадили українцям, які планують перетинати українсько-російський кордон після 1 березня завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвих клопотів під час прикордонного контролю.

“Не варто розглядати це повідомлення як рекомендацію відвідати Російську Федерацію. Адже паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість безвізово відвідати чимало країн”, – зауважили у МВС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Мінветеранів заявили, що з 9 лютого діти з 14 до 16 років, які навчаються на території інших регіонів України, зможуть самостійно перетинати адміністративну межу з окупованим Кримом за наявності паспорта у вигляді ID-картки.

Back to top button