Україна

Українці збільшили споживання кави

Надалі експерти очікують зростання ринку, оскільки попит збільшується, а в країну пливуть інвестиції

Український ринок кави почав активно розвиватися, а споживання цього напою зростає навіть сильніше, ніж у країнах Європи. За даними аналітиків Pro-Consulting, українці стали віддавати більшу перевагу натуральній зерновій каві. Втім, обсяги споживання натурального напою на душу населення все ще дуже низькі у порівнянні з іншими європейськими країнами, – повідомляє 1NEWS.

Максимальні темпи збільшення зафіксовані в центрі країни, а регіонами-лідерами щодо реалізації кави стали Київ, Харківська та Дніпропетровська області, а також Захід. Розчинна кава поки переважає в структурі споживання (понад 50%), а частка зернової обсмаженої і меленої кави склала 34,8%.

Хоч у 2015 році місткість ринку знизилася на 12% в порівнянні з 2014 роком через припинення обліку на окупованих територіях і зниженням купівельної спроможності після падіння курсу гривні, проте з відновленням економіки цей показник почав збільшуватися. У країні спостерігається розвиток ринку фаст-фудів і кав’ярень, а також любителів кави у цілому, а з виходом в Україну нових постачальників, місткість ринку щорічно збільшувалася.

Якщо у 2014 році ключовим постачальником обсмаженої зернової кави в Україні була РФ (1/3 всієї обсмаженої зернової кави), то у 2017 її частка помітно скоротилася. Тепер на нашому ринку лідирує Італія (2 тис. тонн), Німеччина (частка 18%), а Польща, Нідерланди та Бельгія разом поставили 1,6 тис. тонн зернової кави.

Що стосується меленої кави, то у 2014 році першість також була у Росії, але у 2017 році в лідерах виявилася Польща (3,6 тис. тонн), далі йде Німеччина (також 18%), а потім Болгарія, Латвія і Італія – ​​0,9 тис. тонн.

Всього на українському кавовому ринку присутні близько 10 великих гравців. Крім них є понад 1,5 тисячі дрібних операторів.

Надалі експерти очікують зростання ринку, оскільки попит збільшується, а в країну пливуть інвестиції.

Джерело: Delo.ua.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close