Україна

Українці стали менше брати у банках кредити

Зменшення співвідношення кредитів до депозитів населення свідчить про поліпшення фінансового стану домогосподарств, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Про це йдеться в звіті НБУ про фінансову стабільність.

“Поліпшення фінансового стану домогосподарств збільшило їх вагу як нетто-кредитора банків. У 2017 році обсяг припливу коштів населення до платоспроможних банків становив 42 млрд, з яких 38 млрд у гривні. Це більше, ніж приріст роздрібних гривневих кредитів ‒ 29 млрд грн”, – йдеться у звіті.

Таким чином, за минулий рік співвідношення кредитів до депозитів населення зменшилося на 1,5 в.п. до 35,2%, сукупне боргове навантаження домогосподарств скоротилося з 11% річного наявного доходу до 10%.

“Минулого року фінансовий стан населення в цілому поліпшився, номінальні доходи всіх децильних груп домогосподарств, розподілених за рівнем доходу, зростали швидше, ніж витрати. Але це збільшення не рівномірне: чим вище дохід групи, тим швидше він зростав і був нижчим темп приросту її поточних витрат”, – заявили в НБУ.

Поступове поліпшення фінансового стану населення підтверджують і результати щомісячних опитувань компанії GfK Україна, проведених у січні ‒ березні.

“У І кварталі 2018 року частка громадян, які вважали свій дохід низьким, становила 43%. Це значно менше, ніж максимальні 54%, зафіксовані у ІІІ кварталі 2015 року. Втім, частка осіб, які мають змогу заощаджувати, не обмежуючи споживання, залишається низькою ‒ 17%. Це помітно нижче, ніж у І кварталі 2014 року (27%)”, – зазначили в Нацбанку.

Частка респондентів, що мають строкові депозити або планують вкладення, становила лише 4%.

Нагадаємо, “Укрсоцбанк” не буде надавати населенню послугу строкових депозитів.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

One Comment

  1. Конечно если берешь в Приватбанке потом будешь полжизни отдавать и в 3 раза больше чем взял,через коррумпированные суды выносят решения в пользу банка даже не рассматривая откуда те берут сумасшедшие проценты и штрафы,не взирая на скачек курса доллара в несколько раз и проблемы человека, забирают последнее имущество и жилье,Так что не советую брать кредиты особенно в Приватбанке!

Close