Україна

Українці розповіли, скільки витрачають грошей на харчування під час карантину – соцопитування

Перехід до режиму карантину поставив значну частину населення країни в складне матеріальне становище

Після введення в Україні карантинних заходів 90% українців відчули ті чи інші проблеми, пов’язані з цією ситуацією. Найчастіше до таких проблем вони відносять турботу про здоров’я близьких (30%) і фінансові труднощі, пов’язані з втратою джерел доходу (30%). Рідше серед проблем згадуються страх заразитися коронавірусом (17%), тривога через невизначеність поточної ситуації (15%), складнощі самоізоляції (15%), дефіцит деяких товарів (14%) та інші.

Про це свідчать дані опитування компанії R&B Group, – повідомляє 1NEWS.

Зокрема, 68% українців не встигли підготуватися до карантину (зробити запаси їжі). Серед тих, хто зробив запаси – 56% опитаних вказали, що запасів вистачить на два тижні карантину. В запас українці частіше купують бакалійні вироби (28% опитаних), 8% купують м’ясо і стільки ж надають перевагу овочам і фруктам.

Перехід до режиму карантину поставив значну частину населення країни в складне матеріальне становище. Справа в тому, що майже 40% українців не мають жодних заощаджень, які дозволили б їм пережити цей період, а ще приблизно третини (32%) накопичених заощаджень може вистачити не більше ніж на 1 місяць проживання в нинішніх умовах. При цьому, за оцінками опитаних, середньостатистичній українській сім’ї потрібно 277 гривень на один день харчування і 8826 гривень для того, щоб прожити місяць.

На думку більшості опитаних (60%), через 3 найближчі місяці матеріальне становище їхніх сімей, більшою чи меншою мірою, погіршиться.

Дослідження проводилося 28 березня – 3 квітня: соціологи опитали 1400 українців старше 18 років.

Джерело: ZN.ua

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close