Україна

Українці розповіли, чи визнають ОУН-УПА борцями за незалежність

Як відмітили соціологи, прихильників тези, що воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину, найбільше на Заході, найменше - на Півдні та Сході

У центральних регіонах України 45% українців підтримує визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України, на заході країни – 80%.

 

Про це йдеться в результатах опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня захисника України, – повідомляє 1NEWS.

“Найбільше тих, хто підтримує визнання ОУН-УПА  борцями за незалежність України, – на Заході (80%). У Центрі таких респондентів 45%. Тих, хто має протилежну думку, найбільше серед жителів Півдня та Сходу (відповідно 52% і 46%). Відносно більше тих, хто підтримує ідею визнання ОУН-УПА серед чоловіків, більш заможних та осіб з вищим рівнем освіти”, – зазначають у організації.

Також 56% респондентів позитивно ставляться до ідеї примирення воїнів Радянської армії та ОУН-УПА. 22% висловили протилежні міркування, ще 23% вагалися з відповіддю. Найбільше тих, хто позитивно ставиться до примирення, на Заході (70%), а найменше – на Сході (40%).

Серед прихильників визнання ОУН-УПА захисниками України 79% опитаних погоджуються з ідеєю примирення. Водночас серед тих, хто не підтримує ідею визнання національно-повстанського руху, таких 36%.

“Абсолютна більшість респондентів (82%) погоджується з тезою про те, що під час Другої світової війни воїни Радянської армії захищали свою Батьківщину. Проте порівняно з минулими роками їхня кількість дещо менша (у 2017 – 90%, 2012 – 96%). 51% опитаних згодні з тезою про те, що під час Другої світової війни воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину”, – відмітили у “Рейтингу”.

Крім того, рівень підтримки тези про те, що під час Другої світової війни воїни ОУН-УПА захищали Батьківщину, такий же як і минулого року (порівняно з 2012 зріс у 1,5 разів).

Як відмітили соціологи, прихильників тези, що воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину, найбільше на Заході, найменше – на Півдні та Сході.

Джерело: Рейтинг

Tags

Останні новини

One Comment

  1. Питання маніпулятивне і дурне саме по собі. А за що ж тоді боролась УПА як не за волб своєї рідної землі, своєї України.

Back to top button
Close
Close