Україна

Українці почали частіше брати кредити

Портфель гривневих кредитів банків населенню за лютий 2021 року збільшився на 0,4% – до 170,61 млрд грн, на тлі незначного зниження банками відсотка за позиками у гривні у середньому на 0,1%. Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на УНН.

Кредитний портфель банків в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) населенню у лютому проти січня цього року зменшився на 4% – до 1,05 млрд дол. США.

Портфель гривневих кредитів бізнесу за лютий збільшився на 0,7% – до 427,55 млрд грн. При цьому кредитний портфель банків в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) бізнесу за лютий скоротився на 0,2% – до 11,125 млрд дол. США.

При цьому процентні ставки за новими гривневими кредитами у лютому в середньому становили для населення 34,7% річних (-0,1% за місяць), для бізнесу – 8,2% (-0,5% за місяць). В інвалюті ставки за кредитами у лютому для населення становили 6,4% (+0,1%), для бізнесу – 4,3% (-0,1%).

Незначне зниження ставок за кредитами у лютому відбувалося на тлі облікової ставки у 6%. Облікова ставка визначає відсоток, під який банки можуть отримати кошти (рефінансування) від НБУ, і впливає на відсоток, під який банки дають кредити. Однак, на початку березня НБУ вирішив – вперше за пів року – підвищити облікову ставку до 6,5% – з огляду на прискорення інфляції. Утім, за прогнозом голови Ради НБУ Богдана Данилишина, таке рішення правління НБУ матиме обмежений вплив на інфляційні процеси в державі.

Водночас, ще до рішення НБУ про підвищення облікової ставки, в опитуванні про прогнози на І квартал 2021 року банки оптимістично оцінювали перспективи відновлення банківського кредитування. Вони очікують зростання обсягу кредитного портфеля.

Такі прогнози підкріплюються й очікуваннями, зокрема, бізнесу. За результатами опитування, яке наводить Європейська бізнес асоціація, кожен п’ятий підприємець планує залучати кредити для розвитку свого бізнесу у 2021 році. Водночас переважна більшість, а саме 64% опитаних вважають, що отримати кредит в Україні важко або ж взагалі неможливо. Минулого року таких песимістичних поглядів дотримувалось дещо менше підприємців – 52%.

Додамо, згідно з даними опитування НБУ, великі банки очікують, що якість кредитного портфеля домогосподарств несуттєво знизиться. Якість корпоративних позик, на думку банків, залишиться незмінною.

Нагадаємо, у січні банки підвищили ставки за кредитами для населення.

Останні новини

Back to top button