Україна

Українці не хочуть повертатися в офіси

У вересні 2020 року роботодавці пропонували 2799 вакансій з дистанційною зайнятістю, у вересні 2021 року кількість таких вакансій зросла до 6486. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Найчастіше шукають віддалених співробітників у категоріях:

– IT, комп’ютери, інтернет;

– ЗМІ, видавництво, поліграфія;

– Дизайн, творчість;

– Культура, музика, шоу-бізнес;

– Телекомунікація та зв’язок.

Торік 25% роботодавців готові були переглянути робочий режим після карантину і залишити співробітників на дистанційній роботі. 9% планували дозволити співробітникам працювати з дому кілька днів на тиждень, 66% – повернутися в офіси, за даними Work.ua.

У серпні 2021-го 7% компаній залишилися працювати віддалено, 59% повернулися в офіс. 34% практикують гібридний графік роботи — віддалено плюс офіс.

Працівники не надто налаштовані змінювати місце роботи з дому на офіс. Готові відмовитися від віддаленої роботи за певні бонуси: підвищення зарплати, компенсація проїзду, безкоштовні обіди, додаткові вихідні, відпустки. Проте запропонувати щось із перерахованого, щоб заохотити працівників повертатися в офіс, готові 26% роботодавців. 74% ніяк не стимулюють персонал повертатися в офіс і не планують цього робити.

86% українців шукають роботу через job-сервіси, 55% – через знайомих, 43% – оголошення у соцмережах, 25% – месенджери.

Усе менше працівників користуються офлайновими методами: ярмарками вакансій, послугами агентств та центрів зайнятості.

Back to top button