Україна

Українці назвали «Європейську солідарність» головною опозиційною політсилою

Партія «Європейська Солідарність» та її лідер Петро Порошенко є головною опозиційною силою до партії Зеленського «Слуга народу». Про це свідчать результати опитування, яке провів центр СОЦИС у вересні.

Так, якби вибори президента відбулися найближчої неділі, серед тих, хто готовий голосувати і визначився, за Володимира Зеленського готові проголосувати 30,1%, за Петра Порошенка – 18,9%. За Юрія Бойка – 14%, Ігоря Смешка – 8,5%, а за Юлію Тимошенко – 7,4%.

Якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі, за партію «Слуга народу» готові проголосувати 23,3%, за «Європейську Солідарність» 18,4%, «Опозиційну платформу – За життя» –  14.3%, за «Батьківшину» – 8,3%.

Інші партії набирають менше 5%.

На запитання «Хто є реальною опозицією до нової влади в Україні?» майже 27% опитаних назвали партію «Європейська Солідарність», 24.3% – «Опозиційна платформа – За життя», 9,2% – «Батьківщину», 4,8% – «Голос».

59,9% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, позитивно курс політики Зеленського оцінюють 23,6% опитаних.

Дослідження проводилось 18-28 вересня 2020 року методом телефонного опитування по всій території України, окрім АР Крим та непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів у віці старше 18 років. Статистична похибка дослідження не перевищує 2,2%.

Back to top button