Україна

Українці назвали найкращого Президента в історії країни

Якби найближчим часом відбулися вибори Президента України, то 39,3% проголосували б за Володимира Зеленського (серед тих, хто буде голосувати і визначився з вибором). Про це говориться в результатах соціологічного опитування групи «Рейтинг», повідомляє 1News.

В той же час 13,9% підтримали б Юрія Бойко, 13,3% – Петра Порошенко, 8,6% – Юлію Тимошенко, 5,9% – Ігоря Смєшка.

Підтримка інших кандидатів нижче 5%. Ще близько 8% – не визначились.

Майже так само, як і рік тому, якби до другого туру сьогодні вийшли Зеленський і Порошенко, то 75% серед виборців підтримали б чинного Президента, а 25% – проголосували за Порошенко. Подібні результати були б і в разі виходу в другий тур Бойко і Тимошенко.

Загалом, серед всіх президентів незалежної України, 20% вважають кращим Леоніда Кучму. 16% відповіли, що найкращим президентом є Володимир Зеленський, 13% вважають, що кращим був Леонід Кравчук, 12% – Петро Порошенко, 9% – Віктор Янукович і тільки 6% – Віктор Ющенко.

У той же час, 14% відповіли, що жоден з них не був кращим, ще 10% – не змогли відповісти.

Найчастіше Кучму і Януковича вибирали жителі південно-східних областей, Порошенко – жителі західно-центральних регіонів. Зеленського частіше вибирали молоді опитані, а Кравчука – старші.

Частіше як епоху розвитку в Україні опитані охарактеризували часи правління президентів Кучми і Зеленського. Як застій – роки правління Ющенко, занепад – період президентства Януковича і Порошенка.

Оцінки за цією шкалою мають свої чіткі регіональні відмінності. Так, жителі Сходу і Півдня частіше давали негативні оцінки, кажучи про роки правління президентів Ющенка та Порошенка. Натомість мешканці Заходу і Центру частіше оцінювали як занепад часи правління Януковича.

Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% – задовільно, близько третини – незадовільно або жахливо. Дещо гірші оцінки президенту Зеленському дали респонденти Сходу, жителі міст, літні, виборці Порошенка і Бойка. У той же час, молодь, жителі Півдня, Центру та Заходу дали відносно кращі оцінки.

Опитування проводилось 12-13 травня 2020 р. серед населення віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.

Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 1,8%.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close