Україна

Українці назвали символи своєї батьківщини

Синьо-жовтий прапор, вишиванка та українська мова очолили перелік

Синьо-жовтий прапор, вишиванка та українська мова очолили перелік символів, з якими українці асоціюють Україну.

 

Такі результати відображено в опитуванні “Символічний простір українського народу” Інституту соціальної і політичної психології  НАПНУ, – інформує 1NEWS.

Розподіл відповідей на запитання “Що для Вас особисто є символом України?” показав, що найбільше респондентів (77,1%)  вважають таким державну символіку (прапор, герб, гімн, тризуб).

Національне вбрання й вишиті рушники є символами України для 62,3% респондентів. Українську мову головним символом країни назвали 52,1% опитуваних. За національні страви (борщ, галушки, хліб із салом, горілка з перцем) та українську народну пісню голоси віддали відповідно 50,6% та 50,3% респондентів . Серед інших варіантів на вибір були, зокрема, національні музичні інструменти (бандура, трембіта, кобза), Дніпро, калина, Карпати, гривня, зброя, літак «Мрія», Майдан, Донбас тощо.

Щодо регіонального зрізу, то мешканці Південного регіону більш орієнтуються на державну символіку: 89,6% назвали її символом України. У свою чергу, мешканці Західного регіону частіше називали символами країни національне вбрання (71,3% опитуваних), українську мову (76,9%) та українську народну пісню (68,7%).

Розподіл відповідей на запитання “Хто з історичних діячів і (чи) наших видатних сучасників для Вас особисто найбільшою мірою символізує Україну?” показав, що  такими українці передусім  вважають Тараса Шевченка, Лесю Українку та Богдана Хмельницького. У топ-10 увійшли також Іван Франко, Ярослав Мудрий, Небесна сотня, Михайло Грушевський, Володимир Великий, Ліна Костенко і Святослав Вакарчук.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close