Україна

Українці найкраще ставляться до росіян і білорусів – соцопитування

Найгірше ставлення у наших співгромадян до китайців, африканців, арабів і особливо – до ромів

Найнижчий рівень етнічних упереджень в Україні до українців, білорусів і росіян, найвищий – до китайців, африканців, арабів і особливо – до ромів.

Про це свідчать результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, – повідомляє 1NEWS.

Найменша соціальна дистанція до україномовних і до російськомовних українців (індекс 2,2 і 2,8 відповідно) – більшість опитаних готові допустити представників цих груп як членів своєї родини і близьких друзів.

На другому місці – білоруси (3,3), далі з деяким відривом – росіяни (3,8) та поляки (4,1).

Потім йдуть кримські татари, канадці, євреї, німці і американці з приблизно однаковою соціальною дистанцією 4,4-4,5.

Завершують ієрархію соціальних дистанцій китайці (5,3), африканці (5,4) араби (5,5). На останньому місці роми (5,7).

Також відзначається, що ставлення до росіян є поляризованим: 40% опитаних готові допустити росіян як членів своєї родини і близьких друзів, а 42% не хотіли б, щоб вони були жителями України і готові їх допустити тільки як гостей України чи взагалі б не пускали в Україну.

Соціологи припускають, що в першому випадку респонденти мали на увазі росіян – жителів України, а у другому – громадян Росії.

Загалом відзначається, що рівень ксенофобії в Україні зростав з деякими коливаннями з 1994 до 2007 року (зріс за цей період з 3,5 до максимальних за весь час спостережень 4,3 балів).

У 2014 році рівень ксенофобії становив приблизно 4,1, далі з деякими коливаннями трохи зріс і повернувся до рівня 2011 року.

Джерело: КМІС

Tags
загрузка...

Схожі статті

One Comment

  1. Отношение к россиянам хуже чем цыганам ,африканцам и китайцам вместе взятым,но медведчуковсккий сайтик пытается нас убедить в обратном

Close