СвітУкраїна

Українці – найбільші інвестори у нерухомість в Польщі серед іноземців

Серед іноземців найбільшу кількість квартир у Польщі набувають громадяни України. У 2019 році іноземці купили в Польщі 8,5 тис. квартир. Серед них 3,2 тис. квартир купили українські громадяни, що становить 37,6% від загальної кількості. Таку статистику наводить РАР з посиланням на інтернет-портал з нерухомості Gethhome.pl, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Як відзначають експерти, іноземці найчастіше купують житло у великих містах: Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані та Гданську. Загальна площа придбаного громадянами інших держав житла становить 204 тис. кв. метрів. З урахуванням середньої вартості 1 кв. м. житла на рівні 9 тис. злотих (2 тис. євро) іноземці в минулому році заплатили за нього понад 1,8 млрд злотих (приблизно 400 млн євро).

Експерти відзначають, що українці найчастіше купують житло в Польщі для забезпечення житлових потреб, в той час як представники західної Європи, наприклад німці, розглядають це як інвестицію.

Крім того, в 2019 році МВС і адміністрації надали Україні також 270 дозволів на покупку 53,3 га землі.

На думку фахівців, в наступні роки в Польщі збережеться тенденція до зростання обсягів придбаного іноземцями житла, хоча в цьому році ймовірно зниження через пандемію коронавірусу.

Останні новини

Back to top button