Україна

Український стартап отримав грант у півмільйона гривень

Перша в світі система розпізнавання мін і снарядів на базі штучного інтелекту отримала державний грант. Про це йдеться у повідомленні стартапу, передає 1NEWS з посиланням на tech.liga.net.

Система для розмінування територій Minect.ai, створена українськими розробниками, отримала державний грант від Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку.

Як працює система?

Minect.ai – автоматична система на основі штучного інтелекту, яка здатна розпізнавати міни та інші снаряди, миттєво виводити характеристики і рекомендації до дій.

Проект розроблявся з урахуванням ситуації на Донбасі. Його мета – автоматизація і безпека дій з розмінування територій.

За результатами конкурсного відбору система Minect.ai увійшла в число переможців і отримала грант в розмірі 500 000 грн на продовження розробки і вдосконалення системи.

Система Minect.ai працює з потоками візуальних даних, отриманих з різних носіїв, таких як дрони, роботи і навіть смартфони. Вона здатна обробляти знімки з радіолокаторів і тепловізорів, аналізувати і створювати інтерактивну карту локацій мін разом з їхніми характеристиками.

Запустять мобільний додаток

Крім того, у системи буде мобільний додаток, при виявленні мін громадяни матимуть можливість зробити фото і відразу відправити його на центральний сервер, де міну буде розпізнано. Про це доповідають в оперативний штаб. Інформація наноситься в загальну карту розташування мін.

“Minect.ai побудована на нейронних мережах, що означає, що вона здатна тренуватися на будь-яких даних. Наприклад, при необхідності застосування Minect.ai на нових снарядах система здатна за тиждень “навчитися” на нових даних. Оскільки система заснована на штучному інтелекті розпізнавання образів, вона здатна тренуватися розпізнавати не тільки міни, а й військову техніку, стратегічні об’єкти тощо”, – уточнюється в повідомленні.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close