Україна

Українського офіцера покарали штрафом за візит до Білорусі

Він має доступ до інформації з грифами "таємно" та "цілком таємно", тому повинен повідомляти своєму керівництву про плани поїздки за межі України, але цього не зробив.

Главу кафедри високомобільних десантних військ і сил спеціальних операцій Національного університету оборони України покарали штрафом за порушення законодавства в сфері охорони державної таємниці.

Відповідне рішення ухвалив Солом’янський районний суд Києва за результатами розгляду справи, відкритої Головним управлінням військової контррозвідки СБУ за фактом несанкціонованого відвідування Білорусі, передає 1NEWS.

У судовому рішенні прізвище військовослужбовця відсутнє, але відомо, що цю кафедру в Національному університеті оборони очолює полковник Ігор Данилюк.

Він має доступ до інформації з грифами “таємно” та “цілком таємно”, тому повинен повідомляти своєму керівництву про плани поїздки за межі України, але цього не зробив.

За інформацією СБУ, він перетинав кордон 29 квітня 2017 року у пункті пропуску “Виступовичі”. Водночас у судовому рішенні не уточнюється мета і час перебування українського військового в Білорусі.

Військового оштрафували за мінімальною шкалою, передбаченою Кодексом України про адміністративні порушення за такі дії – на 510 гривень. Крім того, він повинен заплатити 384 гривні судового збору.

Згідно з вимогами, схваленими урядом України в 2013 році, він мав перед приватним виїздом за кордон письмово попередити своє керівництво і режимно-секретний орган. Останньому після поїздки військовий мав повідомити про обставини, які могли привести до витоку таємної інформації, а також про зацікавленість такою інформацією з боку іноземців.

Аналогічні вимоги в Україні існують і до представників регіональної і місцевої влади.

У серпні 2018 року державна судова адміністрація України своїм наказом зобов’язала усіх суддів заздалегідь повідомляти про намір відвідати Білорусь, а також Росію, невизнані Придністровської Молдавської Республіки, Абхазію, Південну Осетію, Крим і окуповані частини Донецької і Луганської областей. Після повернення вони повинні дати письмовий звіт про результати поїздок.

Джерело: “Радіо Свобода

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close