Україна

Українського нацгвардійця засудили в Італії до 24 років ув’язнення

29-річний нацгвардієць Віталій Марків із подвійним громадянством України й Італії уже два роки перебуває під вартою у в’язниці в Італії

Італійський суд засудив нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років ув’язнення.

Про це повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, – інформує 1NEWS.

Італійський суд, який розглядав справу нацгвардійця Віталія Марківа, також вирішив направити запит на відкриття кримінального провадження проти народного депутата України Богдана Матківського.

Додамо, що  двоє депутатів Верховної Ради Богдан Матківський та Андрій Антонищак – виступали свідками у справі Марківа.

Згадані парламентарі у травні-червні 2014 року очолювали підрозділи Національної гвардії України на горі Карачун біля Слов’янська, де тоді служив Віталій Марків.

Адвокат нацгвардійця Віталія Марківа готує апеляцію на вирок італійського суду, а Міністерство закордонних справ і надалі забезпечуватиме консульсько-правовий супровід українського бійця.

Президент України Володимир Зеленський доручив МЗС та Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення на батьківщину засудженого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа.

“Прошу забути про політичні розбіжності між новою владою та незміненими керівниками цих відомств і докласти максимум зусиль для видачі Україні колишнього бійця батальйону Нацгвардії імені Кульчицького Віталія Марківа. До цього часу доручаю українським дипломатам в Італії постійно бути на зв’язку з нашим ветераном”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, два роки 29-річний нацгвардієць Віталій Марків із подвійним громадянством України й Італії перебуває під вартою у в’язниці в Італії. 30 червня 2017 року італійські правоохоронці арештували його в аеропорту Болоньї, коли він із дружиною приїхав у відпустку до своєї матері – вона живе в області Марке.

Україна заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова, які загинули 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська, окупованого тоді проросійськими силами.

Джерело: УНН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close