Україна

Українські жінки заробляють на третину менше ніж чоловіки

В Україні розрив в оплаті праці жінок і чоловіків на сьогодні становить до 30% не на користь жінок. Про це повідомила в інтерв’ю Укрінформу Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, інформує 1NEWS.

Зокрема, на зауваження про те, що жінка-снайпер на війні отримує менше, ніж чоловік, Левченко сказала: “А ви знаєте, що жінка-снайпер за документами може значитися як кухарка і хтось там іще. Взагалі-то розрив в оплаті за працю рівної цінності жінкам та чоловікам сьогодні становить до 30% не на користь жінок. І це також сфера, яка потребує втручання держави”.

За її словами, в Україні жінки і зараз працюють на шахтах, тільки їм нерідко це не пишуть у трудових книжках – і вони не отримують належних шахтарям пільг і надбавок.

Водночас, додала Левченко, в інтернатах для людей похилого віку, в інтернатах для дітей, в будинках малюка, у відділеннях, де знаходяться діти, які народилися з інвалідністю і від яких відмовилися, – працюють виключно жінки. “І мені здається, складнішої роботи, ніж робота санітарки, няні, медичного працівника в соціальних закладах, лікарнях, хоспісах, де знаходяться ті, хто помирають від раку або інших хвороб, – немає. Але там працюють лише жінки і зарплата там – одна з найнижчих. Просто у нас не прийнято про це розповідати…”, – зазначила Урядовий уповноважений з питань гендерної політики.

Левченко повідомила, що після скасування в кінці 2017 року заборони жінкам обіймати близько 450 професій, з’явилася перша жінка-водолаз. “Вона багато років мріяла про це, вона має для цього кваліфікацію – та їй було заборонено, тому що це – “шкідлива робота””, – зазначила Левченко.

За її словами, тема розширення економічних можливостей жінок дуже важлива і для реформування національного сектору безпеки і оборони. Наприклад, у більш ніж 90 відсотків армій країн-членів НАТО немає обмежень для жінок – тобто, всі військові посади і професії в арміях країн-членів НАТО відкриті для жінок, підкреслила вона, нагадавши, що на початку вересня Верховна Рада Україна проголосувала законопроект № 6109, яким також прибираються такі обмеження.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

2 Comments

  1. Жінкам вихід на пенсію 60 років то робочий день зробили до 16-00, адже їм в магазин забігти, їсти зварити. постірати, дітей з школи, ясел забрати , батькам продукти, ліки, і так дальше.

  2. Зарабатывают больше, потому, что не пьют и не тратятся на любовников!

Close