Україна

Українські ВПС переходять на систему логістики НАТО

У Повітряному командуванні «Захід» протягом року проводився експеримент під час якого логістичне забезпечення здійснювалося за протоколами та стандартами близькими до НАТО, інформує 1NEWS з посиланням на UMP.

Суть логістичної реформи полягає в тому, аби зробити систему забезпечення військ «розумнішою», ефективнішою, технологічнішою та оперативнішою. Впроваджувати нову систему на стратегічному рівні допомагали консультанти із країн-членів Альянсу.

На сьогодні органи планування логістики вже сформовані на всіх рівнях, починаючи від Генштабу, і закінчуючи найнижчим органом військового управління. А от виконавча гілка діє на базі лише одного з Повітряних командувань. Нині вивчається її ефективність, вносяться певні корективи. До кінця ж року планується перехід на таку модель в усіх ПвК до бригади включно.

Нова логістична структура працюватиме наступним чином:

  • управління бойової підготовки розробляє захід бойової підготовки з певним підрозділом;
  • визначаються терміни, мета і завдання;
  • фаза планування: управління логістики аналізує специфіку завдання, тривалість виконання, структуру, склад сил і засобів;
  • розрахунок потреби продовольства, речового майна, ОВТ, ПММ, засобів ураження, інфраструктурних об’єктів та розробляє план;
  • у ньому прописується все до найменших дрібниць: кількість, розміри, час, місце доставки та маршрути підвезення для кожного підрозділу;
  • на основі плану розробляється розпорядження підрозділам виконавчої логістики, які займаються виключно виконанням завдань з постачання та забезпечення.

Зазначається, що при такому підході командиру бойового підрозділу не треба думати про те, як забезпечити своїх бійців усім необхідним. Не треба звертатися і до штабів тилу, озброєння, управління оперативного забезпечення та ще низки різних структур. Про все подбають фахівці з логістики. А командир зосередиться на успішному виконанні бойового завдання.

“Ми створюємо систему за аналогом системи логістичного забезпечення, яка існує в країнах НАТО. Слід розуміти, що це не є сліпе копіювання. Наші фахівці вивчали досвід армій багатьох країн, взяли найкраще та адаптували його відповідно до реалій сьогодення й економічних можливостей держави. Йдеться про створення глобальної структури, з власним обліком, плануванням, автоматизованими системами, штатом, силами та засобами”, – зазначає заступник начальника штабу Командування ПС ЗС України полковник Сергій Куляс.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close