Українські військовослужбовці стали частіше вчиняти самогубство
За минулий рік в середньому в тиждень 2-3 людини
Кожного тижня 2017 року двоє-троє військовослужбовців здійснювали суїцид, повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
Про це інформує 1NEWS з посиланням на BBC Ukrainian.
“Дуже сумна статистика самогубств серед людей, які довгий час знаходяться (на території бойових дій. – Ред.). За минулий рік в середньому в тиждень 2-3 людини”, – розказав пан Матіос в ефірі телеканалу “112 Україна”.
За його словами, мова йде саме про військових, які перебували в зоні АТО.
За словами пана Матіоса, понад 500 тис. українських чоловіків пройшли війну.
“А світова статистика говорить, що до 80% з них мають ті або інші ознаки посттравматичного синдрому, який включає жорстокість в сім’ї, агресію, не сприйняття мирного життя”, – каже він.
Психолог Євген Тичковський каже, що під час будь-якої стресової ситуації в людини виникає відчуття небезпеки. А в зоні АТО, як відомо, стресові ситуації постійні, зазначає він.
Цей стан може спричинити депресію та різні тривожні розлади.
“І от якщо виникла депресія, то існує висока ймовірність суїцидальних тенденцій”, – пояснив психолог в коментарі ВВС Україна.
Цей стан посилює ще й імовірне вживання алкоголю, який “в принципі є депресантом”, додає фахівець.
В Міністерстві оборони раніше повідомляли ЗМІ про високий відсоток самогубств в армії. Зокрема, у 2016 році зафіксували 256 небойових смертей, з них найбільший відсоток – самогубства (63 випадки або 25%).
В Головному управлінні морально-психологічного забезпечення ЗСУ запевнили, що цей рівень не є тривожним.
Однак психологи вважають, що підстав для хвилювання більш ніж достатньо. Адже реальна статистика може бути вищою у кілька разів.
Отримані представниками ЗМІ дані стосуються лише чинних військовослужбовців і не враховують статистики по Нацполіції, Нацгвардії, Прикордонній службі, добровольчих батальйонах, і, найголовніше, по ветеранах, які є “найбільшою групою ризику”.