СвітУкраїна

Українські туристи на першому місці серед іноземців, які відвідували палац Топкапи в Туреччині

Українські туристи цього року на першому місці серед іноземців, які відвідували палац Топкапи в Стамбулі. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга після зустрічі з керівником музейного комплексу Топкапи Ільханом Коджаманом, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“Цього року українські туристи на першому місці серед іноземців, які відвідували це унікальне місце – Топкапи – мені, як Послу, дуже приємно було таке почути”, – написав дипломат.

На зустрічі йшлося про артефакти з фондів музею, які можуть бути пов’язані з Україною та її історією.

“Заздалегідь не пишемо-однак, підстави для стриманого оптимізму є-віримо, що серед артефактів, позначених як польські і російські, знайдуться важливі позиції, пов’язані з Україною. Вже зараз зрозуміло, що в сховищах Топкапи є величезна кількість предметів, пов’язаних з Кримом”, – зазначив Андрій Сибіга.

Топкапи-головний палац Османської імперії до середини XIX століття. Після падіння Османської імперії палац перетворений на музей-один з найбільших за площею у світі. Число експонатів, виставлених для загального огляду, досягає 65 тис. одиниць, іі це тільки десята частина колекції. Палац щорічно відвідує близько 2 мільйонів туристів, що робить його найпопулярнішою пам’яткою Стамбула і другим за відвідуваністю музеєм в Туреччині (1-е місце – у музею Мевлани в Коньї).

Раніше ми писали, що всі пасажири, які прибувають до Туреччини, в тому числі громадяни країни, з 15 березня зобов’язані за 72 години до прильоту заповнити електронну анкету, без якої їм відмовлять у в’їзді на територію країни.

Back to top button