Україна

Українські скаути отримали державне визнання

Документ визначає "Пласт" єдиною національною скаутською організацією України та визнає внесок руху у громадянську освіту дітей та молоді, "здобуття і становлення української державності"

Верховна рада України схвалила законопроект про державне визнання і підтримку національної скаутської організації України “Пласт”.

За законопроект проголосували 228 депутатів, – інформує 1NEWS.

Документ визначає Пласт єдиною національною скаутською організацією України та визнає внесок руху у громадянську освіту дітей та молоді, “здобуття і становлення української державності”.

Держава також вшановує сотні пластунів і пластунок, які “полягли у боротьбі за здобуття незалежності України у XX столітті та під час агресії Російської Федерації на сході України, починаючи з 2014 року”.

Держава планує сприяти доступу українських дітей до Пласту.

Законопроект ще має підписати президент, а вступає він у силу на наступний день після публікації.

Пласт — найвідоміша, проте не єдина українська скаутська організація, створена у 1911 році у Львові за прикладом світового скаутського руху.

Назва “Пласт” — це прямий відповідник англомовній назві руху, яка походить від слова розвідник (англ. Scout).

В Україні рух має понад 8 500 членів, але поширений також у країнах ЄС, Північної Америки, Австралії та Бразилії, де проживає численна українська діаспора.

Членство в пласті ділиться на чотири вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (13-18 років), старші пластуни (18-35) та пластуни-сеніори (від 35 років).

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close