Україна

Українські полонені в Угорщині: у ГУР дали оцінку ситуації


Андрій Юсов уважає, що питання звільнення українських захисників перетворилось у “драматичний детектив з дуже відчутним політичним підтекстом”.

Українських військовополонених, після того, як Росія передала їх Угорщині, так і не звільнили. Про це з посиланням на розвіддані заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі Радіо Свобода.

“Є інформація, зокрема від родичів кількох полонених, що насправді вони не були звільненні увесь цей час. Вони перебували в умовах під наглядом, контакт і зв’язок був обмежений. Зв’язок з рідними у присутності третіх осіб, лімітований”, – розповів він.

Україна нині має попередній список військовополонених, яких передали Угорщині, проте підтвердити їх не може, додав посадовець.

За його словами, згідно з міжнародним правом, це мав би зробити Міжнародний комітет Червоного Хреста. Останньому інформацію про це мала надати держава-агресор Росія, та інша держава, що є підписантом відповідних угод, зокрема Женевської конвенції, – Угорщина.

Проте нині навіть держава-агресор офіційно нічого не повідомляє. Зокрема, міноборони РФ не підтведжувало факт передачі.

Юсов зазначив, що українська сторона знала про російську спецоперацію з передачі українських військовополонених Угорщині ще до офіційних заяв. Зокрема, Київ давав запити щодо підтвердження чи спростування цієї інформації, але Будапешт заперечував факт цієї операції.

“Маємо справу з якимось дуже дивним випадком, м’яко кажучи. Як і в багатьох інших випадках, коли мова йде про міжнародне право і державу-агресор. Ми чекаємо на офіційні підтвердження, на доступ до, ймовірно, 11 українських захисників.

У нас є попередній список, втім отриманий з різних джерел, зокрема оперативними каналами. Ми не можемо називати його офіційним. Є список тих осіб, яких Угорщина запитувала у Росії декілька місяців тому – там було 13 прізвищ. Є список з, імовірно, одинадцятьма, що були передані.

Те, що ми взагалі обговорюємо цю ситуацію, дуже прикро. Бо подія, яка могла б бути абсолютно позитивною, перетворюється на якийсь драматичний детектив з дуже відчутним політичним підтекстом. Насамперед з боку Росії, яка проводить ІПСО…Ми повинні отримати комунікацію з усіма і родичі повинні спілкуватися з усіма звільненими”, – зазначив він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що РПЦ планує передати частину українських полонених Угорщині, і це рішення не було узгоджене з Україною.

Розвідка тоді заявила, що перевіряє інформацію про передачу Російською православною церквою Угорщині групи українських військовополонених. 

Згодом віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн підтвердив заяву Російської православної церкви про передачу з Росії в Угорщину 11 військовополонених, закарпатських угорців. 

Пізніше в Угорщині заявили, що звільнили українських полонених, які були передані Російською православною церквою.

Через деякий час, угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто виступив із заявою, що Угорщина не причетна до вивезення з Росії 11 українських військовополонених.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button