Україна

Українські музиканти звинуватили Офіс президента у порушенні їхніх авторських прав

Представники музичних колективів запевнили, що за дозволом щодо використання їхніх пісень на концерті з нагоди Дня Незалежності до них ніхто не звертався

У Києві 24 серпня на концерті «Пісенна історія сучасної України», який відбувся у межах програми святкування 29-ї річниці Дня Незалежності, низка українських виконавців заспівали відомі пісні таких гуртів як «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Тартак» та «Плач Єремії».

Утім, представники музичних колективів запевнили, що за дозволом щодо використання їхніх пісень до них ніхто не звертався, – інформує 1NEWS.

Менеджерка «Океану Ельзи» Вікторія Хоменко, коментуючи появу пісні «Там де нас немає» на концерті до Дня Незалежності, яку виконувала Вєрка Сєрдючка, заявила, що дозволу на використання цієї пісні ніхто не давав.

«Незалежність – це свобода, повага і до себе, і до інших, зокрема й до прав. Здається так банально і ясно? Не всім. Щодо питань використання пісні Океану Ельзи сьогодні зранку – ні, не давали дозвіл! Ба більше – навіть не звертались», – написала представниця гурту у Facebook.

Олексій Согомонов, який є представником «Бумбоксу», у відповідь на запитання про використання пісні «Вахтерам» гуртом «Время и Стекло» також заявив, що дозвіл у них ніхто не запитував.

«Як пояснити, що “Вахтерам” — найвідоміша пісня гурту, але точно не найголовніша, тим більше для такого свята? Як пояснити, що держава повинна служити прикладом, а не опудалом? Як пояснити, що повага до музиканта, поета, артиста — це не нагороди, а розуміння того, що йому образливо стояти в одному ряду з деякими “колегами”? Такт і повага або є, або їх треба вбивати палицею», — сказав Согомонов у коментарі «Громадському»

Лідер гурту «Тартак» Олександр Положинський також заявив, що пісню гурту взяли для концерту, не запитавши дозволу. Пісні «Понад хмарами» і «Ні, я не ту кохав» виконали Ніна Матвієнко, Потап та Павло Зібров. Він також відмовився від ордена «За заслуги».

«Я навіть не знаю, як на це правильно реагувати. Всі свої важливі нагороди я вже отримав, а це — наче якесь знущання. Ще й пісню взяли в якесь попурі, мене не спитавши. Є якась процедура офіційної відмови?», — підсумував Положинський у Facebook.

Тарас Чубай, лідер гурту «Плач Єремії», також заявив, що пісню «Вона» взяли у програму, не запитавши у нього. На концерті її виконував Сергій Бабкін.

Журналісти звернулися до речниці Офісу президента Юлії Мендель, аби вона прокоментувала цей інцидент. Однак офіційної відповіді досі немає.

Зазначимо, що цьогоріч основні урочистості до Дня Незалежності України проходять на Софійській площі Києва. У межах святкувань річниці Незалежності відбувся концерт «Пісенна історія сучасної України», де 17 українських музичних виконавців виконали усі найвідоміші пісні незалежної України. Концерт розпочався після промови президента Володимира Зеленського, який заявив, що «в Україні багата історія – особливо музична історія Незалежності». У концерті взяли участь Монатік, Потап, Тарас Тополя із гурту «Антитіла», Джамала, Ніна Матвієнко, Ірина Білик, Оля Полякова, Олег Винник, Вєрка Сердючка та інші. Деякі пісні виконували російською мовою.

Джерело: Zaxid.net

Back to top button