Україна

Українські біженці відповіли, наскільки задоволені життям в ЄС


Українські біженці відповіли, наскільки задоволені життям в ЄС

Більшість опитаних громадян – 66% – повністю або частково задоволені життям в Німеччині, Польщі та Чехії.

Більшість українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) повністю задоволені або радше задоволені чим ні своїми нинішніми умовами проживання в новій країні. Додому повернеться в ліпшому випадку половина. Про це свідчать дані опитування КМІС.

Водночас незадоволені умовами життя 26% респондентів.

Соціологи зазначають, що 7% вже мають громадянство іншої (крім України) країни, а ще 12% подали документи та чекають схвальне рішення щодо громадянства. Водночас не подавали і не планують робити цього – 34%.

Проте 45% хоч і не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни.

У респондентів запитали, за яких умов вони би повернулися в Україну. Відносно найбільше респондентів говорили про нормальну роботу критичної інфраструктури (34%) і безпеку (34%). Далі йдуть житлове питання (26%) та завершення повномасштабного вторгнення (26%). Дещо менше респондентів говорили про можливість знайти роботу (16%) та умови для дітей відвідувати школу/садок (13%).

Половина респондентів – 50% – планує повернутися в Україну. Соціологи вважають, що “зазначена оцінка скоріш є оптимістичним сценарієм у поточних умовах”.


Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 20-26 квітня 2024 року провів на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій Форум опитування українських біженців.

Методом онлайн-інтерв’ю було опитано 801 респондента (дорослі громадяни у віці 18 років і старше, що виїхали з України після 24 лютого 2022 року, що нині проживають в Німеччині, Польщі та Чехії.

Нагадаємо, в Європі планують залишатися близько 70% українських біженців. Майже половина українців у країнах Європи мають роботу.

Україна має найбільшу в Європі готовність воювати за країну – опитування

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button